ULAŞIM ve KONAKLAMA / İstanbul Turu

İSTANBUL TURU

11- 12 OCAK 2017

11 Ocak  İstanbul Tam Gün Tur

Sabah saat 08:30’da Wow Otel önünde buluşarak profesyonel rehberimizle birlikte gezimize başlıyoruz. İlk durağımız olan Topkapı Sarayını geziyoruz. Sarayda Bab-ı Hümayun, Ayairini, Babüsselam, Saltanat arabaları, Mutfaklar ve porselen kolleksiyonu, Divan-ı Hümayun ve Adalet Kulesi, Hazine (silahlar), Babüssade, Arz Odası, III. Ahmet Kütüphanesi, Kutsal Emanetler Dairesi, Hamam, Topkapı Hazineleri, Mecidiye, Bağdat ve Revan Köşkleri, Kameriye ve Has Bahçe bölümlerini geziyoruz. Daha sonra mimarisi, ihtişamı, büyüklüğü ve işlevselliği yönünden ilk ve son ünik uygulama olarak görülen Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Ayasofya gezisi sonrası  öğle yemeği molası verip gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.   

Türk İslam Eserleri Müzesi’ne geçiyoruz. Türk ve İslâm Sanatı eserlerini topluca kapsayan ilk Türk Müzesi’dir ve aynı zamanda Osmanlı İmparatorluğu döneminde açılan son müze olma özelliğini de taşıyan Türk İslam Eserleri Müzesi’nden sonra Kapalıçarşı  ile turumuzu tamamlıyoruz. 

Kişi Başı Fiyat : 310 TL 

12 Ocak  İstanbul Yarım Gün Tur

Sabah saat 08:30’da Wow Otel önünde buluşarak profesyonel rehberimizle birlikte gezimize başlıyoruz. Eskiden  saraylara su  sağlamak için I. Justinyen devrinde yapılmış, İstanbul’daki en büyük kapalı sarnıç özelliğini taşıyan Yerebatan Sarayı ziyaretinden sonra Hipodrom’a geçiyoruz.

At ve atlı araba yarışlarının yapıldığı Hipodrom Meydanı’nda Alman Çeşmesi, Mısır Dikilitaşı, Yılanlı ve Örme Sütunları geziyoruz. Sultanahmet Meydanı’na adını veren Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından biri olan Sultanahmet Camii gezisinden sonra Mısır Çarşısında serbest zaman sonrasında buluşarak misafirlerimizi otele bırakmak üzere yola çıkıyoruz.  

Kişi Başı Fiyat : 140 TL

 

Dorakmice - İstanbul Turu